Inwestycje

Pożyczka a zajęcie komornicze

Poważne tarapaty finansowe mogą rozpocząć się od z pozoru błahej kwestii. Bardzo często pierwszym krokiem do zadłużenia jest nieumiejętne zarządzanie domowym budżetem lub brak regularnego odkładania pieniędzy. Zaległe raty kredytu czy nieopłacone rachunki za telefon mogą doprowadzić do sytuacji, w której pewnego dnia do Twojego progu zawita komornik. Niewykluczone, że w takich sytuacjach jedynym wyjściem mogą okazać się pożyczki online.

W przeciwieństwie do windykatorów, nie spotkasz się z ich strony z namową do uregulowania rachunku, czy prób mediacji, które mają doprowadzić do rozłożenia długu na raty. Komornik nie przychodzi, aby nakłonić do samodzielnego zwrócenia należności lecz jego zadaniem jest skuteczna egzekucja długu. Warto wiedzieć, na co może sobie pozwolić komornik i jak postępować, gdy konieczna będzie spłata zadłużenia w sytuacji zajęcia komorniczego.

Zajęcie komornicze – na czym polega?

 

Zgodnie z prawem, komornik posiadający sądowy tytuł wykonawczy może w imieniu wierzyciela zablokować konto na kwotę umożliwiającą zaspokojenie roszczenia. W przypadku zajęcia rachunku przez komornika nie ma znaczenia, czy posiadasz na swoim koncie kwotę odpowiadającą roszczeniom wierzyciela. Konto zostanie zablokowane do momentu uzyskania pełni długu, a komornik uprzednio wcześniej poinformuje bank o braku możliwości wypłaty środków z Twojego rachunku osobistego.

 

W takiej sytuacji bank nie może zrobić nic innego, jak zgodzić się na zablokowanie Twojego rachunku. W trakcie zajęcia komorniczego nie ma mowy o wypłacie środków z konta czy dokonywaniu przelewów. Osoby posiadające konto zajęte przez komornika, nie mogą dokonywać nawet transakcji bezgotówkowych. Jak w takiej sytuacji spłacić długi?

Pożyczka przy zajęciu komorniczym?

 

W przypadku zajęcia komorniczego, warto wziąć pożyczkę na swoje konto bankowe tylko wtedy, gdy chcesz zaciągnąć zobowiązanie na spłatę posiadanych długów. Pożyczki to jedne z najlepszych rozwiązań w sytuacji długotrwałego zadłużenia, którego nie zaspokajają comiesięczne wpływy z tytułu wynagrodzenia za pracę. Dzięki szybkim pożyczkom przez Internet można w prosty i błyskawiczny sposób otrzymać pieniądze na spłatę długów. W większości przypadków od złożenia wniosków po cieszenie się z dodatkowych pieniędzy mija kilkanaście minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *