Domowe wydatki

Nowe moda na kupony rabatowe

Firmy promujące swoje towary na rynku prześcigają się w sposobach jak najciekawszego, najatrakcyjniejszego przedstawienia swojej oferty tak, aby wyróżnić się pośród działającej na rynku konkurencji. Jednym z nich są bezpłatne kupony rabatowe.

Amerykański rodowód

Ich idea wywodzi się z USA (gdzie kupony rabatowe nadal cieszą się ogromną popularnością) i przeszła niemal na cały świat. W głównej mierze polega ona na pisemnym (w formie ulotki, anonsu w gazecie, naklejki, kodu w Internecie lub innej) zapewnieniu potencjalnego nabywcy o możliwości otrzymania rabatu w momencie skorzystania z owej oferty, po spełnieniu opisanych w niej warunków.

Osoby często posiłkujące się taką formą zakupów potrafią osiągnąć nawet wynik blisko 90% zniżki na zakup interesujących ich produktów i usług. W Polsce ta forma jeszcze nie jest tak bardzo powszechna, ale zaczyna się powoli rozwijać. Możliwość pozbycia się zalegającego magazyny towaru, co prawda po niższej cenie, ale w znacznie szybszym okresie czasu stanowi niewątpliwą zachętę dla firm do wystawiania kuponów rabatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *