Domowe wydatki

Najtańsze OC kupimy przez internet

Posiadanie i użytkowanie samochodu kosztują sporo. Wydatki trzeba liczyć w tysiącach złotych kosztów stałych. Do tego dochodzą zakupy paliwa, olejów, płynu do spryskiwaczy i innych materiałów eksploatacyjnych. By więc nie pójść z torbami, trzeba kupować mądrze.

Wyliczanie składki z kalkulatorem OC

Zarejestrowanie auta sprawia, że zostaje ono włączone do systemu użytkowników dróg publicznych. Od tej pory właściciel pojazdu musi go ubezpieczyć, czyli wykupić polisę komunikacyjną.

Obowiązek posiadania tej ostatniej istnieje nawet wtedy, gdy samochód nie jest używany, tylko stoi bezczynnie w garażu. Konieczność zakupu OC samochodu ustaje dopiero w momencie jego sprzedaży albo zezłomowania.

Już ten przypadek pokazuje, że bycie właścicielem auta kosztuje niemało. Na szczęście można nieco oszczędzić – i to na kosztach stałych. Nie chodzi jednak o to, żeby nie zmieniać opon czy nie serwisować pojazdu! Nie róbmy tego, ponieważ takim działaniem stwarzamy niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników dróg.

Możliwość zmniejszenia stałych wydatków związanych z eksploatacją auta stwarza ubezpieczenie samochodu. Jak to możliwe? Wedle prawa zakres takiej polisy w każdym towarzystwie musi być taki sam. Innymi słowy wykupując polisę komunikacyjną w dowolnej firmie, posiadamy ten sam zakres ochrony i odpowiedzialności.

Unikajmy przepłacania

W efekcie jedynym czynnikiem różnicującym oferty zakładów ubezpieczeń w zakresie polis OC jest cena. Nie ma sensu przepłacać, skoro warunki ochrony i jej zakres jest jednakowy. Jak znaleźć najtańsze OC?

Warto w tym celu skorzystać z pomocy internetu. Znajdziemy w nim specjalne narzędzie zwane kalkulatorem OC. Co to takiego? To dostępna z poziomu strony www aplikacja, która po wprowadzeniu danych posiadacza pojazdu (m.in. swojego wieku i stażu oraz marki i wieku auta) wylicza wysokość składki, jaką zapłaci on w poszczególnych firmach działających na polskim rynku ubezpieczeń.

Internet pozwala każdemu właścicielowi auta nie tylko znaleźć najtańsze OC, ale też umożliwia jego zakup. We wspomnianym kalkulatorze znajdują się bowiem odesłania do stron firm ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *