Ciekawostki

List motywacyjny

Krok pierwszy – napisanie treści

 

Nie jest łatwo napisać dobry list motywacyjny. Trzeba się postarać, żeby dobrze wypaść w oczach przyszłego pracodawcy. Chodzi głównie o to, żeby zadzwonił i zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjną, dzień próbny. Jest uzupełnieniem cv. Przestawiamy w nim, dlaczego chcemy pracować na danym stanowisku i, jakie mamy umiejętności, cechy charakteru, które będą na nim przydatne. Można skorzystać ze wzorów dostępnych w internecie, książkach, prasie. Ciekawą opcją jest zlecenie napisania go komuś, kto się na pisaniu takich dokumentów. Powinien być estetyczny, z interlinią, odpowiednią czcionką. Takie szczegóły są istotne.

 

Krok drugi – wysyłanie różnych wersji

 

Nie korzystaj ze sposobu wysyłania takiego samego listu motywacyjnego do wszystkich firm, w których chcesz pracować. Każdy musi być inny, nawet, jak jest skierowany na to samo stanowisko. Pracodawcy mają różne wymagania określone w ogłoszeniu i jeden i ten sam list nie spełni oczekiwań. Sprawi, że możesz zostać odrzucony na starcie, a lepiej mieć szansę niż ją stracić w taki sposób. Warto poświęcić trochę czasu na jakość wysyłanych wiadomości, a nie ich dużą ilość. Nie ona jest najważniejsza. Zawsze liczy się jakość. Wtedy sukces będzie bardziej pewny, a nie rozczarowanie, że nikt nie chce zatrudnić.

 

Krok trzeci – skuteczność

 

Jeśli nie pomógł ci w znalezieniu pracy to, należy napisać dokument od nowa. Proponuję znaleźć liczne profesjonalne firmy zajmujące takimi rzeczami. W sieci znajdziesz wiele ofert osób i firm oferujących tego typu usługę. Ceny za tego usługi są bardzo różne. Najlepiej skorzystać z takiej, która przekonuje już na etapie czytania ich strony internetowej. Nie korzystaj z nie profesjonalnych osób, które się na tym nie znają. Firma pomoże także w przetłumaczeniu listu na wybrany język. Często tego typu dokumenty są wymagane w różnych językach. Zależy od tego, w jakiej branży chcesz pracować i w jakim języku będziesz mówił podczas pracy.

Zobacz nasz podobny artykuł – businessbroker.pl/oferty-pracy-w-bydgoszczy-praca-dla-osob-z-wysokimi-lub-niskimi-kwalifikacjami/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *