Uncategorized

Jak wybrać mikrokamery?

Mikrokamery to poręczne urządzenia nagrywające, które za sprawą swoich niewielkich rozmiarów sprawdzą się w niemal każdej sytuacji. Jak się okazuję, niewielkie rozmiary urządzenia nie wpływają na jakość nagrywania, która w przypadku modeli z wyższej półki może być zaskakująco dobra. Czytaj dalej i sprawdź, jak wybrać najlepszą mikrokamerę.

 

Mikrokamery to nowoczesne i najczęściej bezprzewodowe urządzenia nagrywające obraz. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów, mogą być ukryte w nieoczywistych urządzeniach, takich jak okulary, długopis, pendrive oraz wielu innych. I choć przywodzą na myśl seriale i filmy detektywistyczne, mogą pomóc w wielu sytuacjach, które nie sposób przewidzieć.

Mikrokamera przewodowa – jakie powinna mieć parametry?

 

Warto pamiętać, że na rynku istnieje kilka rodzajów minikamer, jedną z nich jest jeden z najstarszy, przewodowy model mikrokamery. Tego rodzaju urządzenia to specjalistyczne narzędzie, wymagające podłączenia odpowiedniego zasilania, a także zewnętrznego rejestratora, lub odbiornika sygnału. I choć przewodowe mikrokamery nie są tak poręczne jak bezprzewodowe odpowiedniki to gwarantują bardzo wysoką jakość nagrań.

 

Jednym z przykładów przewodowej mikrokamery jest urządzenie CMD-BU13LX, dostępne w najlepszych sklepach z urządzeniami elektrycznymi. Tego rodzaju kamera jest wyposażona w przetwornik obrazu 1/3’’ Sony CMOS w rozdzielczości 1920×760. Czułość tego rodzaju urządzenia wynosi 0,03 luxa (lx)/ 50 IRE @ F2.0. Rozdzielczość TVL mikrokamery CMD-BU13LX, wynosi 800 TVL, z kolei ogniskowa wbudowanego obiektywu jest równa 4,3 mm.

Waga tej mikrokamery to zaledwie 10 g i jest typowa dla tego rodzaju urządzeń.

 

Mikrokamera CMD-BU13LX jest wyposażona w złącze miniHDMI i pozwala na wysokiej jakości nagrywanie w temperaturze od -10 do +60 stopni Celsjusza. W zestawie można znaleźć m.in. mikrofon, zestaw kabli HDMI, specjalne obiektywy, a także zestaw guzików i śrubek, który ma na celu zmylenia osób, które potencjalnie mogłyby natknąć się na tego rodzaju kamerę.

Minikamery z rejestratorem – co warto o nich wiedzieć?

 

Miniaturowe i bezprzewodowe kamery z rejestratorem, pozwalają na wygodny zapis danych. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, a także technologicznego zaawansowania są bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają podłączenia żadnych zewnętrznych urządzeń, aby móc z nich kompleksowo korzystać. Poza zintegrowanym rejestratorem, na wyposażeniu tego rodzaju urządzeń, można znaleźć interfejs USB. Co ciekawe, tego rodzaju kamery, mogą z powodzeniem służyć jako kamery internetowe.

 

Na rynku można spotkać się również z ukrytymi kamerami, których wygląd nie wzbudza żadnych podejrzeń. Wśród tego rodzaju urządzeń, można znaleźć bezprzewodowe rejestratory obrazu, ukryte w długopisie, radiobudziku czy stacji pogodowej. Jednym z częściej wybieranych ukrytych mikrokamer są rejestratory obrazu, dyskretnie umieszczone w oprawkach okularów. Co ciekawe, tego rodzaju urządzenia, gwarantują nagrywanie obrazu w rozdzielczości High Definition.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *