Domowe wydatki

Jak oszczędzać wodę?

W obecnych czasach jest mnóstwo sposobów na zaoszczędzenie wody. Część z nich można zastosować bardzo szybko, a inne wymagają wizyty w specjalistycznym sklepie hydraulicznym lub codziennej dyscypliny. Staranie się będzie jednak uwieńczone nagrodą, jaką jest niższy rachunek za wodę.

Uświadomienie sobie, a także członkom rodziny, że warto oszczędzać wodę

Oczywiście można wprowadzać również policyjnego terroru. Wszyscy mieszkańcy danego gospodarstwa domowego muszą zdawać sobie sprawę, że oszczędzanie wody jest istotne – dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Ogólna świadomość jest bardzo przydatna na co dzień. Wystarczy zacząć od zakręcania wody podczas mycia zębów.

Przegląd hydrauliczny domu

Kapanie wody z kranu, czy przeciekająca uszczelka są zdecydowanie najlepszymi momentami na wybranie się do sklepu hydraulicznego, a także hurtowego rozwiązania wszystkich wodnych problemów. Kapiący kran nie tylko denerwuje mieszkańców, ale przede wszystkim generuje straty. Nie każdy jest świadom, że w sytuacji, gdy kran kapie w tempie 1 kropla na sekundę to daje wynik 11 000 litrów wody rocznie. Liczba ta w konsekwencji przekłada się na 11 metrów sześciennych czyli około 77 złotych na przestrzeni 12 miesięcy. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest kupienie uszczelki i naprawienie kranu.

Oszczędzanie wody w łazience

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym gdzie wykorzystuje się w domu zdecydowanie najwięcej wody. Warto przede wszystkim uważnie przyjrzeć się wszystkim sposobom, które mogą pozwolić na zaoszczędzić nawet kilku kropel.

Sprawdzenie czy nie przecieka wodomierz

Należy wyznaczyć przynajmniej kilka godzin w czasie których nikt z domowników nie będzie mógł korzystać z wody. Następnie trzeba spisać licznik na początku tego czasu oraz po kilku godzinach nieużywania wody. W przypadku, gdy licznik stoi w miejscu jest dowodem na to, że jest dobry. Jeżeli jednak licznik zmienił swój stan mimo że woda nie była odkręcana należy się temu poważnie przyjrzeć. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że konieczna będzie wymiana wodomierza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *