Ciekawostki

Gotowe spółki – dla kogo ich zakup jest korzystny? Na czym polega sprzedaż gotowych spółek?

Przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej gotowe spółki można kupić legalnie od kancelarii prawnych. Firmy spełniają wszystkie wymogi do działania i nie mają żadnych obciążeń. Sprzedaż gotowych spółek to usługa pozwalająca zaoszczędzić przedsiębiorcy czas, pieniądze i energię.

Gotowe spółki – na czym polega usługa sprzedaży gotowych spółek?

Gotowe spółki to firmy przygotowane do prowadzenia działalności, które nie są w żaden sposób obciążone i posiadają prowadzone wewnętrznie zapisy księgowe. Gotowe spółki sprzedawane przez kancelarie prawnicze spełniają wszystkie wymogi prawne i formalne, m.in. posiadają wpłacony kapitał zakładowy, numery KRS, REGON, NIP i VAT oraz zarząd.

Korzystając z usługi sprzedaży gotowych spółek, otrzymuje się kompleksowe wsparcie w przejęciu spółki. Podstawowy zakres usługi powinien obejmować wszystkie czynności niezbędne do przejęcia zakupionej firmy, m.in. przygotowanie umowy sprzedaży, pełnomocnictw i związane z deklaracją podatkową PCC-3.

Dodatkowo doświadczeni prawnicy mogą zapewnić wsparcie w zadaniach związanych z przygotowaniem spółki do prowadzenia działalności, np. w zmianie nazwy, siedziby, adresu, urzędu skarbowego i w zmianach postanowień aktu założycielskiego spółki. Najlepsze kancelarie prawne oferują także możliwość skorzystania z usługi obsługi prawnej firmy oraz obsługi w ramach sekretariatu korporacyjnego.

Zalety zakupu gotowych spółek – kto może skorzystać z usługi?

Kancelarie prawne sprzedające gotowe spółki kierują swoją ofertę do klientów, którzy potrzebują firmy gotowej do prowadzenia działalności gospodarczej. Zakup gotowej spółki to dobre rozwiązanie dla podmiotów, które nie mają czasu lub wystarczającej wiedzy do samodzielnego założenia spółki.

Zalety zakupu gotowych spółek to przede wszystkim oszczędność czasu i energii oraz uniknięcie błędów formalnych i niepotrzebnych wydatków. Dzięki takiemu działaniu usługa sprzedaży gotowych spółek ułatwia start firmy oraz pozwala zredukować koszty początkowe prowadzenia działalności gospodarczej.

Zakup gotowej spółki daje też dostęp do wiedzy i kompetencji ekspertów w zakresie różnych dziedzin prawa. Sprawia to, że już na początku funkcjonowania firma może korzystać z usług na najwyższym poziomie i przygotować solidny grunt do dalszej działalności. W perspektywie czasu może być to bardzo opłacalne dzięki wypracowaniu systemów działania, określeniu polityki przedsiębiorstwa oraz przygotowaniu wzorów dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *