Ciekawostki

Faktoring z regresem – alternatywa dla mikrofirm

Faktoring w swojej działalności wykorzystuje coraz większa liczba polskich firm. Wśród zalet tego rodzaju usługi finansowej, rodzimi przedsiębiorcy wymieniają: poprawę płynności finansowej i możliwość rozwoju. Często wybieranym rodzajem faktoringu przez drobne przedsiębiorstwa jest faktoring z regresem.

 

Faktoring z regresem nazywany jest także faktoringiem niepełnym, polega na zapłacie nawet 90% wartości faktury za sprzedaż towarów i usług w ciągu 24 godzin od przekazania kopii dokumentu do faktora. Podstawową różnicą między faktoringiem z regresem a faktoringiem bez regresu jest brak przeniesienia ryzyka niewypłacalności z faktoranta na faktora oraz zdecydowanie niższy koszt tego rodzaju usługi. Stąd bardzo często jest wybierany przez firmy z sektora MŚP.

 

Faktoring z regresem – dlaczego warto go wybrać?

 

Niskie ceny tego rodzaju usługi to tylko jedna z wielu zalet faktoringu z regresem. Dla większości mikrofirm, które chcą skorzystać z tego typu instrumentu finansowego, faktoring z regresem pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na zapłatę za towary i usługi, dzięki czemu stwarza możliwość terminowego regulowania należności w ZUS, US, a także uregulowania pozostałych zobowiązań.

 

Faktoring z regresem umożliwia pozyskanie finansowania dostosowanego do poziomu sprzedaży, przez co w wielu przypadkach jest lepszą alternatywą niż kredyt kupiecki lub pozostałe, tradycyjne metody zdobycia środków obrotowych w przedsiębiorstwie. Pozostałymi korzyściami z tytułu prowadzonego faktoringu z regresem dla małych firm jest także możliwość otrzymania rabatów u dostawców za szybszą płatność, zwiększenie konkurencyjności czy lepsze monitorowanie wierzytelności.

 

Faktoring z regresem dla mikrofirm

 

Firmy z sektora MŚP, które dopiero wkraczają na rynek, muszą stawić czoła wielu konkurentom oraz przeciwnościom. Aby utrzymać się na rynku muszą stać się konkurencyjne, co łatwo w prosty sposób realizować za pomocą faktoringu. Dzięki faktoringowi z regresem, mikrofirma może zapewniać swoim kontrahentom biznesowym dłuższe terminy zapłaty należności, co bez wątpienia przełoży się pozytywnie na relacje biznesowe i zaowocuje dobrą i długotrwałą współpracą.

 

Faktoring z regresem to w dużym skrócie finansowanie faktur bez konieczności przejęcia ryzyka, dzięki czemu środki na koncie mikrofirmy pojawiają się już po 24 godzinach od przekazania faktury sprzedaży towarów lub usług. Dzięki faktoringowi z regresem, mikrofirmy otrzymują solidne wsparcie i duże szanse na rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *