Energia

Butle LPG – dlaczego warto?

in Energia

Gaz LPG najczęściej kojarzy się nam z paliwem do aut z instalacją gazową. Autogaz to jednak nie jedyne zastosowanie dla gazu płynnego, propanu lub mieszaniny propanu i butanu. Butle wypełnione gazem można stosować na szereg różnych sposobów. Dlaczego warto z nich korzystać?

Butle standardowe i kompozytowe

W przeważającej ilości przypadków w domach prywatnych, kamperach, na biwakach i w tzw. truckfoodach wykorzystywane są standardowe, stalowe butle z gazem LPG. Niemniej, coraz częściej w ofercie dystrybutorów butli z gazem znajdują się pojemniki wykonane z materiałów kompozytowych. Są nawet o 50 proc. lżejsze w porównaniu do butli stalowych, przy takiej samej pojemności. Mają widoczny poziom pozostałego gazu oraz 100-procentową odporność na korozję. Są solidne, bezpieczne w zastosowaniu, poręczne i wygodne. Bez względu na typ butli LPG, gaz płynny i jego zastosowanie mają wiele zalet.

Dlaczego warto korzystać z butli gazowych?

Butla LPG pochodząca od renomowanego dystrybutora, np. z firmy AmeriGas funkcjonującej na polskim rynku energetycznym, zapewni bezpieczeństwo zastosowania. Jest ona sprawdzana na każdym etapie procesu napełniania i dostawy pod względem szczelności. Użytkownik może być pewien, że nie stworzy ona żadnego zagrożenia dla niego i osób znajdujących się w jej bezpośrednim otoczeniu. Jeśli korzystamy z butli pochodzących z nielicencjonowanych stacji autogaz, musimy liczyć się z ryzykiem wystąpienia nieszczelności. Jako że gaz propan i propan butan są łatwopalne i wybuchowe, kupowanie niesprawdzonych butli jest w wysokiej mierze niebezpieczne.

Poza tym, butle z gazem łatwo transportować, przechowywać i używać w każdym miejscu. Jedna butla o pojemności 11 lub 33 kg wystarcza na długi czas.

Czysta energia

Gaz LPG jest czysty, bezwonny, przyjazny środowisku, bowiem podczas spalania nie powoduje powstawania dymu czy trujących gazów. Nie stanowi zagrożenia dla wód gruntowych i gleby.

Gaz płynny zamknięty w postaci butli gazowych może być stosowany w uniwersalny sposób – w gospodarstwach domowych do ogrzewania wody użytkowej, do gotowania czy ogrzewania pomieszczeń, jak również w firmach różnych branż czy w rolnictwie. Co ciekawe, butle posłużą nam nawet do zasilania urządzeń i przyrządów specjalistycznych.

Kolejnym atutem gazu LPG jest to, że charakteryzuje się on wyższą niż inne paliwa wartością opałową. Pozwala na precyzyjną regulację zasilanych nim urządzeń, bez straty energii na poszczególnych etapach jej produkcji. Użytkownik może ściśle dostosować ilość zużywanego gazu płynnego do faktycznych, aktualnie występujących potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *