Ciekawostki

Bankowość elektroniczna

Jedną z nowoczesnych form technologicznych jest bankowość elektroniczna. Jest ona sporym udogodnieniem dla wielu klientów banków, niesie wiele różnych korzyści także dla placówek finansowych. Co warto wiedzieć o bankowości elektronicznej? Tego dowiesz się tego z poniższego tekstu.

Krótka historia bankowości elektronicznej

Po raz pierwszy z bankiem internetowo połączono się w 1984 roku. Zdarzenie to miało miejsce w Finlandii. Natomiast w 1995 roku w USA jeden z banków uruchomił usługi bankowe dostępne przez internet. Zaś w Polsce łączenie się z bankiem przez internet było możliwe od 1993 roku. Warto również pamiętać o tym, że bankowość elektroniczna to nie tylko same transakcje internetowe. Są to również wszelkiego rodzaju usługi bankowe, dzięki którym możliwe jest założenie rachunku czy też złożenie wniosku o kredyt.

Jakie zalety ma e-bankowość?

Niewątpliwie jedną z największych zalet bankowości elektronicznej jest wygoda. Nie musimy udawać się do placówki, aby dokonać transakcji, większość z nich wykonamy w zaciszu własnego domu. Możemy samodzielnie decydować o funkcjach, które chcemy posiadać i o informacjach, które chcemy otrzymywać od banku. Dzięki bankowości elektronicznej możemy swobodnie kontrolować stan rachunku, a co za tym idzie mamy większe poczucie bezpieczeństwa. Dzięki możliwości korzystania z banku przez internet zwiększa się zadowolenie klientów oraz poczucie satysfakcji.

Także dla banków udostępnienie bankowości elektronicznej niesie wiele korzyści. Przede wszystkim będzie to redukcja kosztów, które do chwili obecnej były przeznaczane na bezpośrednią obsługę klienta. Dzięki temu znacznie poprawia się kondycja finansowa danego banku. Oprócz tego dzięki bankowości elektronicznej instytucje finansowe mogą gromadzić najważniejsze informacje o swoich klientach mogąc w ten sposób przygotować dla nich najkorzystniejszą ofertę. Dzięki bankowości elektronicznej można również dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów, co dla banku oznacza kolejne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *